Triatlono kostiumas Skins TRI400 (back zip)

Skins TRI400Jei užsiimate triatlonu ir dar liko pinigų nuo baseino abonemento, anglies pluošto komponentų dviračiui, elitinių bėgimo batelių, Yamamoto neopreno hidrokostiume ir panašaus gėrio, the next good thing yra triatlono kostiumas, su kuriuo galima plaukti (ir jį patogu vilkėti po hidrokostiumu), su juo važiuoti dviračiu (kaip taisyklė, jie, kaip ir dviračio šortai, turi paminkštinimą, tik triatlono kostiumo paminkštinimas dydžiu ir storiu dažniausiai primena Always įklotą) ir bėgti.

Skins TRI400 pagal kainą taiko į aukštesnį segmentą (apie 170 EUR), kita vertus www.protectionforsport.co.uk man pavyko šį kostiumą rasti už 57.58 GBP ir dar kelis eurus kainavo parsiuntimas naudojantis pirkanglijoje.lt paslaugomis. Beje, svetainė ne tik nesiunčia niekur kitur, išskyrus UK, bet ir mokėjimo kortelės reikalauja angliškos, taigi reikės rasti ne tik tinkamą rūbo dydį, bet ir draugą Jungtinėje Karalystėje.

Tikriausiai pirmas klausimas apie šį kostiumą (kurį užduočiau ir aš pats) yra „kokio velnio pirkti drabužį su užtrauktuku nugaroje?“. Atsakymas – kitokio už tokią gerą kainą nebuvo. Beje, dėl tos pačios priežasties ir dydį teko rinktis S, nors mano išmatavimai buvo visiškai ant ribos (su M, jei ką). Dydis tiko, ir jei reikėtų rekomendacijos (neįpareigojančios), tai esant ribiniams išmatavimams siūlyčiau rinktis mažesnį dydį. Tarp kitko, nors nugaroje esantis užtrauktukas nėra patogus (užsegimo patogumui yra medžiagos juostelė, panašiai kaip hidrokostiume), pagal ITU rengiamų varžybų aprangos taisykles jis turi būti nugaroje ir būti 40 cm ilgio. Tačiau jei pasaulio ar Europos triatlono čempionato etapuose nestartuojate, į tą galima nekreipti dėmesio, nes daugelis komercinių renginių, taip pat pusės (70.3, Half Ironman™ ir pan.) ir pilnos distancijos (Ironman™, ChallengeFamily ir pan.), tokių apribojimų netaiko.

Į ką reikia atkreipti dėmesį – kadangi užtrauktukas įsiūtas nugaroje, tai kišenės visokioms malonioms smulkmenoms (kaip, pavyzdžiui, geliai ar batonėliai) nugaroje nėra. Taigi, norint dalyvauti 70.3 ar ilgesnėje distancijose teks maistą laikyti kur nors dviratyje ar kišti į starto numerio diržą.

Visokių marketinginių dalykų, kaip kad carbon-infused audinys, iš kurio pasiūti vidinių šlaunų pusių elementai (kad būtų mažesnė trintis koja-į-koją, o galbūt ir į dviračio sėdynę), galima pasiskaityti gamintojo svetainėje, o nuo savęs galiu pridurti, kad su šiuo kostiumu bėgti yra smagu (t.y. „įklotas“ netrina; tiesą sakant, su juo bėgu netgi įvairiose bėgimo varžybose, nors ir keistokai atrodo), dviračiui „įklotas“ yra pakankamas (ilgoje distancijoje nebandžiau, bet minant pusantros valandos nieko ten per daug nenuspaudė), o užsegimo juostelė taip pat dar neįsivėlė į hidrokostiumo užtrauktuką. Tiesa, Skins TRI400 pečiai yra platesni, nei mano ankstesnio 2XU G:2, todėl yra buvę, kad hidrokostiume jie ėmė garankščiuotis, tačiau galbūt tai vienetinis atvejis ir daug dėmesio kreipti neverta.

5 komentarai

 1. Modestas

  Kaip dėl dalyvavimo full Ironman varžybose su vienos dalies kostiumu? Nekilo sunkumų dėl gamtos reikalų ? Dvejoju arba pirkti vienos dalies arba dviejų dalių kostiuma.

  Atsakyti
 2. admin Įrašo autorius(-ė)

  Dėl gamtinių reikalų, tai prieš startą gali atlikt tiek vieną, tiek kitą (tik atliekant didesnį reikalą užtruksi ilgiau kol nusirengsi/apsirengsi, tai nervinsi stovinčius eilėj :)). Per pačias full distance varžybas (dalyvavau tik dviejose) dideliu reikalu stoti neteko, o nusišlapint gali dviratininko stilium, t.y. užkeldamas vieną klešnę į viršų kiek reikia. Pro šitam procesui net nemato reikalo nuo dviračio nulipti ;)

  Dėl dviejų dalių kostiumo, tai niekad neturėjau tokio, dėl negaliu pasakyti pliusų/minusų.

  Atsakyti
 3. Aidas

  Sveikas,

  Ruošiuosi Triatlono varžyboms, tiksliau pirmas tikslas yra sprint Triatlononas. Pradžioje ruošiuos dalyvauti Lietuvoje. Iškilo klausimas dėl kostiumo. Ar Tri-Suit užtenka Lietuvos sąlygomis vien ar yra naudojami dar hidro kostiumas papildomai?
  Taip, pat į ką labiausiai žiūrėti renkantis Tri-Suit ?

  Atsakyti
  1. admin Įrašo autorius(-ė)

   Aš manyčiau taip: viskas priklauso nuo to, kaip treniruojiesi atvirame vandenyje. Jei plaukimas yra stipriausia tavo rungtis ir nebijai šalto vandens (ir treniruojiesi be hidrokostiumo), tuomet viskas OK, ypač sprinte – sutaupysi laiko nusirengimui T1. Jei plaukti nelabai sekasi ir šaltas vanduo tau nelabai prie širdies (t.y. viskas kaip man :), tada reikėtų pamąstyti apie hidrokostiumą, ypač jeigu žadi ir toliau sportuoti triatloną. Šiaip wiggle.co.uk bent anksčiau buvo tikrai gerų biudžetinių Orca hidrikų – pusė Lietuvos tri mėgėjų su jais plaukia :) Tačiau labai verta pasidomėti, nuo kokios vandens temperatūros tavo varžybose nebeleidžiama startuoti su hidrokostiumu (tai gali būti 22-24C, o gali ir nebūti apribojimo), ir jei tokia rizika yra – būtina praktikuotis plaukti be hidrokostiumo, nes bus kaip man (DNF plaukime :)

   Dėl Tri-suito, tai galiu pasakyti tik savo nuomonę – rinkčiausi su užtrauktuku priekyje (nes nereikia graibyti juostelės, kad užsisegtum kostiumą), tačiau kita vertus, jei nori startuoti oficialiuose federacijos renginiuose, man rodos užsegami priekyje netinka (ITU puslapyje yra aprašyta, kokia apranga turi būti, kur rašyti šalį/vardą/pavardę, kokio dydžio šriftas, kur turi būti rėmėjų logo etc.); jei aktualu, pasiskaityk. Kita vertus, kiek ir kur esu startavęs (aš mėgėjas), niekada dėl aprangos problemų neturėjau, nesvarbu, kur buvo užtrauktukas. Dar vienas momentas: labai gerai, kai tri- kostiume būna kišenėlė nugaroje (kaip dviratininko marškinėliuose, tik mažesnė) – per treniruotes ten gali įsidėt gerų dalykų.

   Rodos tiek kuklios nuomonės :)

   Atsakyti
 4. Aidas

  Dėkoju už greitą atsakymą.
  Pats treniruojuosi kol kas baseine tik prie +28 arba teko būti užsienyje plaukti keleta savaičių prie +22- +24. Plaukimas mano nėra stipriausia pusė, bet sprint triatlonui siekiu savo užsibrėžto laiko.
  Suprantu, kad treniruotis galima be hidrokostiumo tai tik į naudą jei teks plaukti varžybose su tūrėtų būti…
  Dar keletas klausimėlių:
  Su kokio storio hidrokostiumais LT daugiausiai plaukia sprint ar paprasta triatloną? (Pats turiu net keletą hidrokostiumų nes mėgstų kitesurf ir wake nuo 2mm iki 5,5mm), bet manau plaukiama yra su nedaugiau 2-2,5mm?
  Kiek laiko yra apytiksliai prarandama nusimauti hidrokostiumą T1, arba kitaip ar šis laikas (kadangi plauki su kostiumu) gali kompensuoti šiek tiek lėtesnį plaukimą be kostiumo, bet neeikia rengits kaip sakei 750m plaukimo distancijai?
  Nes mano 5sivaizdavimu 1,5km tikiu, kad galima su kostiumu plaukiant laimėti…

  Kitas klausimas, kaip suprantu jei plauki su hidrokostiumu varžybose, tai po apačia turi ir trisuit iškarto, kad šokt and dviračio ir važiuoti?

  Dėkui, gal atrodo kvaili klausymai, bet starte geriau daugiau klausimų daugiau informacijos susirinkti, kad teisingai ruoštis ir startuoti be nesusipratimų..

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.