Hidrokostiumo klijavimas su Black Witch

Kadangi pirkdamas hidrokostiumą perskaičiau nemažai atsiliepimų, kad jis lengvai plyšta etc. (čia yra wiggle.co.uk privalumas – ten baisiai daug atsiliepimų ir vertinimų, taigi net jei kaina netinka, bent jau informacijai susirinkti tai viena iš rekomenduojamų vietų), tai apdairiai apsirūpinau ir klijais. Geriausiai vertinami buvo McNett Black Witch, kainavo 9.27 EUR už tūtelę (Lietuvoje, sako, klijų hidrokostiumui galima įsigyti „Niksėje“, bet kas ten per produktas – nežinau), ir po keleto treniruočių atvirame vandenyje atsirado proga juos išbandyti.

Tiesą sakant, kaip konkrečiai atsirado įplyšimas – nepastebėjau. Tik prieš pat varžybas, jau apsirengęs, pamačiau įtrūkimą viršutinėje rankos dalyje. Internetas sako, kad taip būna pažeidus kostiumą nagais, t.y. jį stipriai tempiant sugniaužus ir nagu įpjaunant neopreno paviršių (tikriausiai ne mano atvejis), kiti sako, kad nereikia nei nagų ir užtenka tik „nedėkingo“ paviršiaus įtempimo. Kitaip tariant, rengtis reikia atsargiai — laiko tam, kaip taisyklė, būna. Kai kurie gamintojai, pvz., Orca, net prie entry-level kostiumų prideda pirštines, kurios teoriškai turėtų saugoti nuo tokių incidentų, tačiau stebint, kaip žmonės rengiasi kostiumus su tomis pirštinėmis, darosi dar baisiau (jos slysta nuo neopreno, ir tada dar didesnė rizika ką nors įplėšti ar pažeisti ir pan.).

Pats klijavimo procesas yra ypač paprastas ir aprašytas ant klijų tūtelės (ištepti klijais abu paviršius; palaukti 2 min.; suglausti ir suspausti; nenaudoti kostiumo, kol nesutvirtės klijai). Kita vertus, internete yra keletas patarimų, palengvinsiančių gyvenimą:

  • suklijuotą vietą suspaudus, galima ją užklijuoti lipnia juosta; ji vėliau nesunkiai atšoks nuo neopreno,
  • nuo suklijuotos vietos lipnią juostą atplėšti atsargiai, nes klijuota vieta gali būti prie jos prikibusi,
  • geriau klijų per daug, o ne per mažai – tokiu atveju klijų perteklius išlįs į paviršių, tačiau susiklijuos įplyšimo kraštai. Panašu, kad aš klijų viename kampe pagailėjau; bus update, kaip ta vieta elgsis kostiumą naudojant toliau.

Trumpi įspūdžiai iš klijavimo proceso – galerijoje:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.