Hidrokostiumas triatlonui Speedo Tri Event

Speedo Tri EventKadangi šie metai yra triatlono metai, t.y. pradėjau ruoštis plaukt, mint, ir bėgt, ankstyvą pavasarį apsirūpinau hidrokostiumu Speedo Tri Event wiggle.co.uk (jei ten nebebūtų, info yra ir oficialioje Speedo parduotuvėje). Kostiumas entry-level, žinoma (mokėjau €127.46), nes kas gi pirks gerą kostiumą pirmam kartui, kai net nežinai, kas yra „geras kostiumas“ (išskyrus kainos faktorių), o be to visuomet yra klausimas, ar tame sporte dalyvausi apskritai, ar jis papildys lentyną kitos, jau pamirštos, sporto aprangos.

Su kuo palyginti šito produkto neturiu, taigi teks apsiriboti krūva pastebėjimų iš serijos patinka-nepatinka.

Pirmoji normali pažintis su kostiumu (neskaitant poros kilometrų bandymų baseine ir Nevėžy) buvo nelabai smagi, nes po poros naudojimų ir sumoje nuplaukus gal 6 km, sprandas buvo žiauriai nutrintas. Žinoma, Google įvedus wetsuit chafing galima rasti įvairiausių to reiškinio priežasčių, pavyzdžiui, bloga plaukimo technika (kas labai tikėtina mano atveju), neteisingai apsivilktas/užsegtas kostiumas ar per mažai spec. kremo ant sprando (kurio, tiesą sakant, kol kas išvis nenaudojau).

Iš nevilties net lipnia juosta bandžiau sprandą užsiklijuoti, bet ji atšoko dar valtimi beplaukiant iki numatytos treniruočių vietos.

Tačiau einant laikui kolektyviai priėjom išvados, kad viena iš problemų buvo blogai užsegtas kaklas – prisegus užtrauktuko apsaugą žemiau, t.y. taip, kad tiesiogiai neliestų odos, situacija nepalyginamai pagerėjo. Žinoma, sprandas šiek tiek trinasi tuo metu, kai pakeli galvą pasižiūrėti plaukimo krypčiai (nesvarbu, kad iš vandens tik akis iškiši – vis vien apykaklė liečia kaklą). Kadangi nesu patyręs plaukikas, kryptį pasitikslinti reikia kas 3-4 grybšniai, taigi, galvą kelti ir sprandą trinti tenka dažnai. Tačiau su anksčiau buvusia situacija nėra ko lyginti, kitaip tariant – prižiūrėkit užtrauktuko apsaugą, kokį kostiumą beturėtumėt.

Prieš perkant šį kostiumą buvo šiek tiek abejonių, nes Wiggle buvo gausybė komentarų, kaip lengvai jis plyšta, koks nepatvarus neoprenas ir t.t. ir pan. Rizikavau ir reikia pastebėti, kad, nors ir prireikė kostiumą kartą paklijuoti (matyt besijaudindamas prieš varžybas įplėšiau), didelės tragedijos kol kas nėra.

Speedo Tri Event priklauso storiausiems (t.y. max storis yra 5 mm) kostiumams, kurios dar galima naudoti konvencinėse triatlono varžybose. Išbandžiau jį 15ºC temperatūros vandenyje; plaukti apskritai buvo pakenčiama, tik man, tikrai ne ruoniui, atrodė, kad kojų pirštai tuoj nušals ir nukris.

Kostiumo sudėtis

Kalbant apie kostiumo sudėtį, tai, kaip ir tikriausiai visi triatlonui skirti hidrokostiumai, jis yra ne vienalytis. Informacija apie komponentų sudėtį matosi gretimame paveikslėlyje; apie medžiagos storį ten informacijos nedaug, tačiau blauzdos ar rankos (o ypač pažastys) tikrai pagamintos iš plonesnio, nei 5 mm neopreno. Beje, instrukcijoje rašoma, kad krūtinei naudotas Aeorodome neoprenas, tačiau jis, skirtingai nuo Orca naudojamo Aerodome, yra lygus, o ne gruoblėtas. Beje, kas per daiktas yra Aerodome ir kas tas Yamamoto apskritai, galima paskaityti straipsnyje Yama-Whata? Decoding Wetsuit Jargon (iš triathlon.competitor.com). Jei norint dar šiek tiek bullshito apie dinaminį trinties neoprenas-vanduo koeficientą, tai šis kostiumas turi SCS (Super Composite Skin) padengimą, kurio f=0,032. Yra sukurtas dar koks tai SCS Nano, kurio kurio f=0,026. Tačiau turint omeny, kad nepadengto neopreno f=4,0 (jei tikėsim internetu), tai skirtumas tarp SCS ir SCS Nano atsispindės tik jūsų finansiniuose rezultatuose.

7 komentarai

 1. Marius

  Na, pradedantiesiems triatlonininkams, kaip aš, 5 mm kostiumas kaip tik (jis ne visas 5 mm, tik šlaunys ir krūtinė, man rodos). Daugelis tokius įsigyja dėl vienos priežasties – jo didelis plūdrumas, todėl su tokiu kostiumu esi paguldomas į teisingą padėtį ir nuo 100 m nusiimi po 10 sek. Turintiems normalią plaukimo techniką kostiumo keliamoji galia tiek įtakos neturi, todėl jie ir plaukia su plonesniais ir mažiau judesius varžančiais hidrikais.

  Atsakyti
 2. :)

  tai man tada idomu pasidaro ar jis labai skiriasi nuo nardymo kostiumo, ta prasme kaitavimo :)

  kiek suprantu kaitiorio kostiumas, matinis ir neslidus, o sitas tai ale slidus..

  Atsakyti
 3. Marius

  Paviršius kaitavimo kostiumo ir triatloninio tikrai skiriasi (yra closeup foto keletas http://trident.lt/?p=104), tačiau kiek tai aktualu žmonėms, darantiems 100 m per 1:50 min, nežinau :) Bet kiek supratau iš kolegų, kurie bandė plaukti ilgesnius atstumus (1-2 km) su kaitavimo kostiumais, tai nėra labai patogu. Galbūt jie labiau stiff, gal rankų judesius labiau varžo (tri skirtuose kostiumuose pažastyse yra plonesnis neoprenas paprastai) – negaliu pasakyti, nesu turėjęs kaitavimo kostiumo.

  Atsakyti
 4. :)

  na as tai ir sakau kad su kaitioro kostiumu sunkoka plaukt.. labiau pluduriuot ir iki kranto nusigaut arba nardyt jie tinkamesni..

  tai vat ir idomu is video swim suite tai atrodo plonyte TYMPA.. o hidriakas kaitioro ar nardymo tai jau toks stangrus:) ji pastacius jis stovi vos ne :)

  Atsakyti
  1. Marius

   Sunku pasakyti, ką turi omeny sakydamas „swimsuit“ – gal ten triatlono triko, kuris apskritai ne neopreninis (jei ne – įmesk linką, būtų įdomu). Šiaip triatlonui hidrikai (wetsuits), netgi ir aprašytas maniškis, yra ne iš vientiso 5 mm neopreno, o suklijuotas iš įvairaus storio dalių. Tik tiek, kad pro kostiumų neoprenas vietomis yra 1,5 mm storio, kai tuo tarpu maniškio minimalus storis yra berods 3 mm.

   Atsakyti
 5. Juozas

  Labas,
  Norėjau pasiklasuti patarimo. Nusipirkau savo pirmąjį hidrokostiumą, ir ieškau tepalo nuo nutrynimo, kad nebūtų gadinantis neopreno. Ką būtų galima ir kur įsigyti Lietuvoje? Dėkingas už bet kokią pagalbą :)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.