Dviračio treniruočių sistema TrainerRoad

TrainerRoadDviračio treniruočių programos dažniausiai yra paremtos generuojamos galios parametrais, o norint juos sekti – reikalingas galios matuoklis, populiariau net ir tarp lietuvių žinomas kaip power meter. Jo kaina, jei norima matuoti abiejų kojų atskirai generuojamus vatus, siekia nuo 500 eurų (tačiau populiariausi kainuoja gal 900 EUR), taigi, planus treniruotis pagal galios rodmenis vidutiniam statistiniam dviratininkui tenka toliau atidėlioti kitam sezonui. Bet, kaip sakoma, until now!

Na, until now tik man, nes likęs pasaulis jau kelis metus žinojo apie programas (ar programėles), kurios, žinodamos, kokiu greičiu važiuojate ir kokį treniruoklį turite, gali atspėti, kiek vatų tuo metu generuojate. Greitis, savaime suprantama, paimamas iš dviračio greičio daviklio (tokį ANT+ ar Bluetooth įtaisą tikriausiai visi turi ar gali skirti 50 EUR jam įsigyti), o pagal treniruoklio modelį, kurių bazę turi programa (tiksliau – pagal kiekvieno treniruoklio modelio pasipriešinimo kreivę), galima nustatyti, kokį pasipriešinimą tokiu greičiu įveikia dviratininkas.

Užbėgdamas už akių pasakysiu, kad programa yra mokama, kainuoja 12 USD/mėn. ir neturi bandomosios versijos (tačiau po pirmo mėnesio galima atsiimti pinigus, jei kas nepatiko), tačiau lyginant su tuo, kad ji išsprendė dviračio treniruočių problemą, tos sumos visai ne gaila.

Pagrindinė priežastis pasirinkti TrainerRoad buvo jos turimos treniruočių programos, tarp kurių yra ir subalansuotų triatlonui. Be to, yra jos versija, skirta asmeniniam kompiuteriui, todėl nereikia ant vairo tvirtinti mobiliojo telefono, ant kuri neišvengiamai žliaugtų prakaitas. Ji turėjo ir mano rollerio duomenis, taigi priežasčių jos neišbandyti neliko. Tiesa, buvo viena priežastis – programai reikia ANT+ USB antenos, kad kompiuteris galėtų priimti signalą iš jūsų dviračio greičio daviklio (taip pat ir pedalo apsukų, širdies ir pan.), tačiau geriems žmonėms ją paskolinus iki pareikalavimo, problema buvo atidėta. Jei po ranka gerų žmonių neturite, tikriausiai teks išleisti 30 EUR ir jį įsigyti patiems, kad ir prosport.lt. Dar vienas programos privalumas – ji gali apsimesti power meter, taigi jei visą treniruotės informaciją kaupiate kokiame nors Suunto, Polar, ar kad ir Garmin Fenix 3, galite ją prisijungti kaip normalų ANT+ galios matuoklį.

Pagrindinis treniruotės (šiuo atveju – jau pasibaigusios) langas atrodo taip:

8 Minute Test treniruotė

8 Minute Test treniruotė

Pasirinkus treniruočių programą (kiekviena jų, o taip pat visas treniruočių ciklas išsamiai aprašyti TrainerRoad svetainėje, deja, prieinamoje tik prisijungus) ir konkrečią treniruotę, reikia sėsti ir minti. Treniruotė įsijungs pati, prieš svarbesnius pasikeitimus ji duos signalą, todėl galima važiuoti aero pozicijoje ir nieko esminio neprarasti. Jei yra galimybė važiuojant žiūrėti į ekraną – tą daryti verta, nes didžiąją treniruotės dalį ekrane rodomi įvairūs (ir man, kaip naujokui, tikrai vertingi) patarimai apie mynimo techniką, o taip pat optional drills, t.y. įvairūs treniruotės paįvairinimai, kuriuos atlikti nebūtina (pavyzdžiui, 10 sek. minti maksimaliomis pedalų apsukomis, 5 min. minti aukštesnėmis pedalų apsukomis bet žemesne pavara ir pan.).

Kalbant apie statistiką, tai net jei ją kaupiate Suunto Movescount, Garmin Connect ar dar kur nors, TrainerRoad statistikos puslapį aplankyti irgi verta (ten galima matyti, kas dar pasaulyje atlieka tas pačias treniruotes kaip jūs, prisijungti prie įvairių komandų, pavyzdžiui, tris narius turinčios Lithuanian TrainerRoad, ir kt.). Programa taip pat turi integraciją su Strava (kaip be jos) ir gali jūsų treniruotės įrašus TCX formatu išsaugoti Dropbox, jei norėtumėte juos turėti ateičiai.

Beje, labai išsamią tokių programų apžvalgą praėjusiam sezonui yra parašęs DC Rainmaker (ir tikriausiai kažką panašiai gero parašys ir šiemet). Ten galima rasti ir nemokamų alternatyvų, ir specifiniams treniruokliams skirtų programų. Kitaip tariant, naršykit, diekit, minkit, ir gero jums off-season.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.