Blauzdinės Compressport R2

Compressport R2 Calf SleeveFirst things first – kompresinių kojinių (o kompresinių rūbų – juo labiau) nauda sportinės veiklos metu nėra įrodyta jokiais patikimais tyrimais [šaltinis: BeginnerTriathlete.com]. Rašoma (ten pat), kad moksliškai įrodyta tik kompresinių kojinių nauda ilgo nejudrumo metu, pvz., skrendant lėktuvu ar važiuojant autobusu (mažesnė kraujagyslių užsikimšimo rizika). Taigi, tikriausiai reikėtų pripažinti, kad efektas varžybų metu dėvint kompresinį outfitą yra daugiau psichologinis, nei fiziologinis (žinoma, yra daug marketinginės medžiagos, teigiančios priešingai).

Tačiau aš pats kompresinius rūbus mėgstu, ir pritarčiau teiginiams, kad užsitempus blauzdines (o pirmais kartais tam tikrai reikia įdėti pastangų; iš pradžių net atrodė, kad apsirikau dydžiu) jautiesi labiau susitelkęs treniruotis ar varžytis, panašiai, kaip apsivilkęs kostiumą jautiesi labiau pasitempęs ir griežtesnis, ir taip lengvai klientui neatiduodi tų 5%. Kitaip tariant, „drabužiai daro žmogų“ ‘n shit.

Grįžtant iš bullshito pievos, tai pirkau blauzdines iš rose.de už 27,95 € incl. VAT plus 8,95 € shipping (bet tikriausiai į tą patį siuntinį draugai dar kažko primetė) ir, kadangi esant tokiai kainai spalvos nepasirinksi (o tiksliau – gali rinktis tarp raudonos ir mėlynos), teko įsigyti mėlyną modelį.

Beje, pastaba ne triatlonininkams – UCI taisyklės draudžia naudoti kompresinę aprangą (taigi, ir blauzdines) dviračių varžybose, o plaukikų, aprengtų kuo nors daugiau, nei glaudėmis, irgi neteko matyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.